Ankara Bölgede kooperatif ziyaretleri...
 
Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, beraberinde Genel Müdür Bedrettin Yıldırım ile Ankara Bölge Birliğine bağlı Ayaş, Beypazarı ve Yenikent Tarım Kredi Kooperatiflerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Teke, sigortacılığın önemli bir sektör olduğunu söyleyerek, tarlasını, ürününü sigorta ettiren çiftçilerin sigorta prim tutarlarının yarısının devlet tarafından karşılanacağını söyledi.Yıldırım ise, şehir merkezlerinde kalan kooperatiflerin gelirlerini artırabilmeleri amacıyla tarım sigortasının yanısıra diğer sigortacılık faaliyetlerine de önem vermesi gerektiğini vurgulayarak “Gelirlerinizi artırmak için iş yerlerini ve fabrikaları sigorta kapsamına alabilmek için çaba sarf edin”  diye konuştu.

29.09.2005Yenikent Tarım Kredi Kooperatifi

Ankara Bölge Müdürü Bekir Akbey’in de hazır bulunduğu ziyaretlerin ilkinde Merkez Birliği yetkilileri Yenikent Kooperatifi Müdürü Uygar Maden’ den kooperatifin çalışmaları hakkında bilgi aldılar.Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, sigortacılığın önemli bir sektör olduğunu söyleyerek, tarlasını, ürününü sigorta ettiren çiftçilerin sigorta prim tutarlarının yarısının devlet tarafından karşılanacağını söyledi. Teke, sigortacılığın özellikle tarım gibi riskli bir  sektörde büyük önem taşıdığını kaydetti.Genel Müdür Bedrettin Yıldırım ise, şehir merkezlerinde kalan kooperatiflerin gelirlerini artırabilmeleri amacıyla tarım sigortasının yanısıra diğer sigortacılık faaliyetlerine de önem vermesi gerektiğini vurgulayarak “Gelirlerinizi artırmak için iş yerlerini ve fabrikaları sigorta kapsamına alabilmek için çaba sarf edin”  diye konuştu.Kooperatif Müdürü Uygar Maden ise, 4 personel ile ortaklara hizmet götürdüklerini belirterek, yörede en çok hububat tarımı yapıldığını söyledi.Uygar; bölgede hayvancılığın geliştirilmesi için damızlık gebe düve dağıtımına başladıklarını ve bugüne kadar 15 düve dağıtımı gerçekleştirdiklerini sözlerine kaydetti.Yenikent Tarım Kredi Kooperatifi ortağı Hüseyin Sazlık da, Tarım Kredi’ den aldıkları mazotun çok kaliteli olduğunu dile getirdi.

Ayaş Tarım Kredi Kooperatifi

Yetkililer daha sonra Ayaş Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret ettiler. Kooperatif Müdürü Ahmet Demir, diğer faaliyetlerin yanında ortaklara mazot dağıtımı da yaptıklarını, ortakların 2. el traktör kredi ihtiyaçlarını ise karşılamakta zorlandıklarını ifade etti.Genel Müdür Bedrettin Yıldırım ise, Ayaş ve çevresinde yetiştirilen ürünlere geniş bir pazar bulunması gerektiğini, özellikle Ayaş domatesinin pazar payının artırılması hususunda çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi. Daha sonra, ortaklarla bir araya gelerek onların sıkıntılarını dinleyen Yıldırım, “Hizmeti bir telefonla sizlerin ayağına kadar getireceğiz. Yem, gübre ve ilaç gibi tarımsal girdi ihtiyaçlarınızı kaliteli ve ucuza temin edeceğimizden şüpheniz olmasın” dedi.

 

Beypazarı Tarım Kredi Kooperatifi

Yetkililer, Beypazarı Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret ederek burada Kapullu, Çayırhan, Uluş ve Kırbaşı kooperatif personeli ile de bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.Genel Müdür Bedrettin Yıldırım, faal olmayan ortakların kooperatife kazandırılması konusunda çalışma yapılmasını ve tahsilat oranlarının artırılması yönünde çaba gösterilmesin gerektiğini özellikle vurguladı. Yıldırım, ayrıca ortak ürünlerinin değerlendirilmesi hususuna önem verilmesi gerektiğini işaret ederek, “Ortakların ürünlerini değerlendirmek için çaba sarf ediniz. Hizmette sınır tanımayınız” mesajını verdi.Yöredeki çiftçilerin organik tarım konusuna da yönelmeleri gerektiğini belirten Yıldırım, “Gördüğüm kadarıyla Beypazarı bölgesi organik tarıma çok müsait. Yöre çiftçisini bu konuda desteklemek bizim görevimizdir.” dedi.Yıldırım, yerel basından SRT Beypazarı TV ile Beypazarı Yeni Sakarya Gazetesi’ne Tarım Kredi Kooperatifleri’nin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Yayin Tarihi : ..
Hüseyin Akay’dan Tekirdağ Bölge Birliğine Ziyaret
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akay Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliği ve bağlı kooperatiflere bir dizi ziyarette bulundu.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akay 26-27 Nisan 2010 tarihleri arasında Tekirdağ Bölge Birliği ve bağlı kooperatiflere bir dizi ziyarette bulundu.
Genel Müdür Yardımcısı Akay, Tekirdağ Bölge Müdürü Veli Çelebi’den Tekirdağ Bölge Birliği faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Tekirdağ Bölge Birliğinde bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Bölge Birliği personelini çalışmalarından dolayı tebrik ederken, çalışmalarının artarak devam etmesini dilediğini bildirdi.
Akay, Tekirdağ Bölge Birliğinde yapılan satışların ve verilen hizmetin artık belli bir standarda kavuştuğunu ancak bunun yeterli olmadığını, çiftçiye, ortaklara en iyi hizmetin götürülmesinin şart olduğunu ve artık hedefin kuruma gelir getirecek yeni kalemlerin oluşturulması olduğunu önemle vurguladı.
Tekirdağ Bölge Müdürü Veli Çelebi, Akay’ın gerçekleştirdiği ziyaret dolayısıyla, karşılıklı görüş alışverişinde bulunma ve Tekirdağ Bölge Birliğinin 2009 yılındaki faaliyetlerinden ve ilerisi için atılması düşünülen adımlardan bahsetme imkanı bulduklarını belirtti.
Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Akay ve Tekirdağ Bölge Müdürü Veli Çelebi, 2010 Sayılı Kandamış, 217 Sayılı Hayrabolu, 2371 Sayılı Lahana, 369 Sayılı Babaeski, 679 Sayılı Havsa, 277 Sayılı Edirne, 718 Sayılı Evreşe, 1454 Sayılı Bolayır, 1173 Sayılı Eceabat, 326 Sayılı Keşan, 1998 Sayılı Gelibolu ve 209 Sayılı Malkara Tarım Kredi Kooperatiflerini ziyaret ederek kooperatif yetkililerinden kooperatiflerin faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.