Sakarya’nın En Centilmeni Tarım Kredi
 
Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği ve kooperatiflerinde Çalışan personel, sponsorluğunu Sakarya Zirai Ürünler A.Ş’nin üstlendiği bir futbol takımı kurarak Sakarya ilinde yapılan “olgunlar turnuvası”na katıldı.
 
Sakarya ilinde geleneksel hale gelmiş olan ve her yıl yaz aylarında organize edilen olgunlar futbol turnuvası Sakarya’lıların yoğun ilgisiyle oldukça iddialı geçti.
 
40 yaş ve üzeri oyuncuların yeraldığı turnuvada, amatörce yapılan müsabakalar oldukça çekişmeli geçerken, nezaket ve centilmenlikte de profesyonellere örnek olacak inceliklere sahne oldu.
 
Turnuvaya katılan takımlar işyeri ve resmi kurumları temsil ettiğinden müsabakalar akşamları yapıldı ve oyuncular yaz akşamlarında iş stresini sahalarda ya da tribünlerde atmaya çalıştı.
 
Turnuvada ilk üçe girmeyi hedefleyen Tarım Kredi personeli müsabakalarda istediği sonuçları elde edememesine rağmen nezaket ve beyefendiliğiyle turnuvanın en çok beğenilen takımı oldu. Bu özelliği Tarım Kredi Kooperatiflerinin olgunlar takımına, turnuvanın en centilmen takımı kupasını kazandırdı.
 
Maç boyunca takımından destek ve tezahüratını esirgemeyen Bölge Müdürü ve yardımcıları, Merkez Birliği müfettişleri, kontrolörler, sendika şube yöneticileri, Yem Fabrikası Müdürü kupa sevincini takımda yer alan personelle birlikte yaşadı.
 
Bölge Müdürü Mesut Atav takımda yer alan tüm personeli, kurumlarını temsilde gösterdikleri başarıdan dolayı kutladı. Bölge Müdürü Atav, “40 takım arasında en centilmen seçilebilmek turnuvanın şampiyonu olmaktan zordur. Bu nedenle arkadaşlarımız gurur kaynağımız olmuştur. Bu kupa Tarım Kredinin de nezaketinin ifadesidir. En sert sporlardan biri olan futbolda, centilmenliği koruyabilmek ve bu konuda tarafsızca yapılan değerlendirmede başarı elde etmek takdire değer. Tüm arkadaşlarımızı takdir ediyoruz” dedi.
 
Maçlar sonucunda maçların en centilmeni seçilerek ‘Centilmenlik Kupası’ almaya hak kazanan takıma kupanın verildiği törende, Koop-İş Sendikası Başkanı Eyüp Alemdar ve Sakarya Şube Başkanı Şevket Ulusinan da hazır bulundular.
 
 
 
 
 
Yayin Tarihi : ..
Konya Bölgede Tahsilat ve İkrazat Toplantısı
Konya Bölge Birliğinde kredilerin geri dönüşü, tahsili ve erteleme işlemlerinin takibinin yapılması konusunda bir istişare toplantısı düzenlendi.
Krediler Daire Başkanı Hamdi Gönüllü toplantıda yaptığı konuşmada, sorunların telefonla aşılmaya çalışıldığını ancak sorunların çözülmesi açısından yerinde incelemelerin önemine vurgu yaparak “Şu an sorunları yerinde dinlemek, problemleri tespit etmek ve çözmek için buradayız.” dedi.
Bölge Müdürü İsmail Ezgin de Bölge Birliğinin 2012 yılı faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Krediler Daire Başkanı Hamdi Gönüllü ve beraberindekiler Konya Bölge Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Bücük ile 534 Sayılı Kulu, 1145 Sayılı Tavşancalı, 2364 Sayılı Altınekin ve 2912 Sayılı Cihanbeyli Tarım Kredi Kooperatiflerini ziyaret ederek, kooperatif yetkililerinden bilgi aldılar. 
Toplantıya, Kredi Takip Müdürü Seyfettin Tosun, Şef Bekir Yılmaz, Celal Sorgunlu, Konya Bölge Müdür Yardımcıları İsmail Hakkı Bücük, Hayati Boğa ve Güngör Gören, Krediler ve Sigorta servisinde görevli personel ve bölge birliğinin belirlemiş olduğu 28 kooperatif yetkilisi katıldı.