Adıyaman Tarım Kredi Kuşakaya Köyünde Çiftçileri Bilgilendirdi
 
Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliğine bağlı 2524 Sayılı Adıyaman Tarım Kredi Kooperatifi, Adıyaman merkeze bağlı Kuşakaya köyünde çiftçilere yönelik eğitim ve tanıtım toplantısı düzenledi.
 
Toplantıya 2524 Sayılı Adıyaman Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Atıcı, Kooperatif Müdürü Hasan Doğan, Ziraat Mühendisi Mehmet Nur Bal ve Kooperatif Personeli Ayşe Nida Devran katıldı.
 
Toplantıda Tarım Kredi kooperatiflerinin kapsamlı bir tanıtımı yapıldı. Özellikle % 100 faiz indirimli hayvancılık ve sulama konuları üzerinde geniş bilgi verildi. Kooperatif hizmet alanında bulunan Kuşakaya köyüne sulama şebekesinin yeni gelmesi ile çiftçilere bilinçli bir sulamanın nasıl yapılacağı Adıyaman Tarım Kredi Kooperatifi Ziraat Mühendisi Mehmet Nur Bal tarafından detaylı olarak anlatıldı.
 
Kooperatif Müdürü Hasan Doğan, gübre, zirai ilaç, motorin, TARSİM kapsamında devlet destekli tarım sigortası, trafik kaza sigortası, araç kasko, ferdi hayat sigortası, temel gıda ürünleri, tarım alet ve makineleri ile tarımsal üretim için gerekli olan bütün ihtiyaçlarının kooperatif tarafından karşılanabileceğini belirterek, Tarım Kredi Kooperatiflerinin her zaman çiftçinin yanında olduğunu söyledi.
 
Doğan ayrıca, Tarım Kredi Kooperatiflerinin hayvancılık ve sulama konularında, yem teminin sağlanması için Altınova yem fabrikasını, sulama borularının kaliteli bir şekilde üretilmesi için ise TK Plastiği kurduğunu her türlü hayvan yeminin ve her boyutta sulama boru üretimlerinin yapıldığını vurguladı.
 
Yayin Tarihi : ..