Eşen ve Fethiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin Yeni Hizmet Binalarının Açılışı Gerçekleştirildi
 
Eşen ve Fethiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin yeni binaları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım tarafından toplu açılış töreni kapsamında açıldı.

İzmir Bölge Birliğine bağlı 761 Eşen ve 782 Fethiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yaptırılan binanın açılış töreni 15 Ocak 2011 tarihinde gerçekleştirildi. 
 
Toplu açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla Milletvekilleri Yüksel Özden, Mehmet Nil Hıdır, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği  Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kaçmaz,İzmir Bölge Müdürü Yusuf Yeşil, Antalya Bölge Müdürü Tahir Topalakcı, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda kooperatif ortağı ve çiftçi katıldı. 
 
Törende konuşan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım bina açılış töreninde yaptığı konuşmada"Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesindeki bu tarz tesislerin günümüz şartlarına uymaması, yetersiz kalmasından dolayı ihtiyaçlara cevap vermemesi sebebiyle ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda yeni ve modern tesislerin yapımına devam edilerek çiftçilerimizin hizmetine sunulacaktır." şeklinde konuştu.
  
İzmir Bölge Müdürü Yusuf Yeşil ise  "Bu gibi projeler sayesinde mali kaynak sağlanmasının yanında şehrin gelişmesi ve modern bir görünüm kazanmasında etkili bir rol oynayacağı kaçınılmaz bir gerçektir." dedi.
 
Konuşmaların ardından kurdeleler kesilerek hizmet binaları hizmete sokuldu.
 
761 Sayılı Eşen Tarım Kredi Kooperatifinin hizmet ve depo binasının eski kullanışsız ve potansiyeline cevap vermemesi sebebiyle Eşen Beldesinde alınan 2548,68 m²’lik arsaya yapılan 365 m2’lik yeni hizmet binası, üst katı çift daire şeklinde iki adet lojman ve arka kısmı bin tonluk depodan oluşmaktadır.
 
761 Sayılı Eşen Tarım Kredi Kooperatifi hizmet bürosunun açılışı
 
782 Sayılı Fethiye Tarım Kredi Kooperatifinin şehir merkezindeki mevcut tesisinin araç giriş-çıkışlarında problem yaşaması ve depolarının yetersizliği sebebiyle kooperatifçe Karaçulha Beldesinde kiralanan hizmet ve depo binasında faaliyetlerini sürdürmekte iken Karaçulha Beldesinde Antalya-Fethiye Karayolu üzerinde alınan 500 m2’lik arsaya bodrum katta 650 tonluk depo, zemin katta 280 m2’lik yeni hizmet binası ise; 1. katta çift daire şeklinde iki adet lojman, çatı katında toplantı ve müfettiş lojmanından ibarettir.
 

782 Sayılı Fethiye Tarım Kredi Kooperatifi yeni hizmet bürosunun açılışı

 
Genel Müdür Yıldırım yine aynı gün içerisinde Antalya Bölge Birliğine bağlı 999 sayılı Kınık Tarım Kredi Kooperatifine yaptırılan lojmanlı hizmet binası ve depo tesisini ziyaret ederek ileriki günlerde de bu tesisin açılışının yapılacağını bildirdi.
 
Genel Müdür Bedrettin Yıldırım, Antalya Bölge Birliğine bağlı 999 Sayılı Kınık Tarım Kredi Kooperatifine yaptırılan lojmanlı hizmet binası ve depo tesisini ziyaret etti
Yayin Tarihi : ..