Tekirdağ Bölge Birliğince, İthal Damızlık Gebe Düve Dağıtımı Yapıldı
 
Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı kooperatif ortaklarının talebi ile Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki TAREKS A.Ş. tarafından A.B.D.’den ithalatı gerçekleştirilen Holstein cinsi damızlık gebe düvelerin ortaklara dağıtımı, TAREKS A.Ş.’nin Kırklareli Lüleburgaz’a bağlı Umurca köyünde bulunan tesislerinde yapıldı.
 
Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliği Müdürü M.Tahir Topalakcı, Bölge Müdür Yardımcısı Eyyup Aslanbay ve Pazarlama Servisi Şefi Y.Kazım Güney’in katıldığı dağıtımda hazır bulunan ortaklar, getirilen damızlık gebe düvelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 
223 adet damızlık gebe düvenin dağıtım töreninde yaptığı açıklamada Bölge Müdürü M.Tahir Topalakcı yaptığı açıklamada, ithal edilen Holstein cinsi damızlık gebe düvelerin A.B.D.’den itina ile seçilerek ülkemize getirildiğini, burada Bakanlık tarafından uygulamaya konulan ithalat mevzuatı gereği karantinada tutulduğunu söyledi. Karantina süresinin dolması ile sevkiyata başlanıldığını belirten Topalakcı, hem dolar kurundaki hem de A.B.D.’de hayvan fiyatlarındaki artışlar nedeniyle bu fiyatlardan bu kalitede gebe düve almanın artık zor olduğunu belirtti.
 
Yayin Tarihi : 10.10.2011